Informace pro naše chovatele:

Náhradní termín pro povinné očkování psů proti vzteklině je zajištěn ještě na zítra, sobotu 9. září, a to od 13. hodin do 13:15, ale pouze ve Stružinci u Stařiny. Cena očkování zůstává na 100,-Kč za vakcínu. Podrobnosti lze získat z informačních plakátů ve všech obecních vývěskách, případně v aktualitách úřední desky na obecním webu

 

Informace z obecní knihovny

Upozorňujeme naše čtenáře, že po pravidelné prázdninové výluce byl opět obnoven provoz obecní knihovny. Pro zájemce je od září otevřeno opět každé pondělí a čtvrtek v obvyklou dobu od 14. do 16. hodin. Pravidelné návštěvníky jistě potěší, že výběr knižních titulů byl opět obohacen o prázdninový závoz cirka 35-ti nových knižních titulů z výměnného fondu Okresní knihovny v Semilech.

 

Samosběr brambor

Společnost ZEOS LOMNICE i letos nabízí možnost nákupu konzumních brambor k uskladnění formou samosběru. Osvědčená konzumní odrůda ADÉLA je letos nasázena na pozemcích v Nové Vsi nad Popelkou v lokalitě „U Borovice“. Přístup na pole bude opět vyznačen jak z Nové Vsi, tak ze Žďáru u Kumburku i ze Syřenova.

Brambory se budou vyorávat ještě zítra, v sobotu 9. září a o následující sobotě 16. září vždy v době od 7:00 do 12:00 hodin.:

V případě nepříznivého počasí se samosběr přesouvá na další nejbližší sobotu. Sebrané množství není nijak omezeno a cena brambor je letos stanovena na 700,-Kč/q.

Součástí samosběru bude i letos nabídka Všestarské žluté cibule na uskladnění v balení

po 5 kg za cenu 10,-Kč / kg.

 

Pozvánka na stružineckou kopanou

Zítra, v sobotu 9. září sehrají naši hráči další zápas podzimní části Okresního přeboru Semilska. Na našem trávníku se v nezvyklém čase představí momentálně 5-tý tým aktuální tabulky, mužstvo FK Přepeře „B“. Utkání začíná na žádost hostujících Přepeř netypicky již od 14. hodin a Výbor oddílu kopané zve všechny fanoušky a příznivce domácího týmu na tento duel.

Občerstvení v kiosku i v udírně bude samozřejmě zajištěno.

 

Pozvánka na nedělní burzu

Tuto neděli 10. září pokračuje letošní seriál AUTO-MOTO TRHŮ a burzy spotřebního zboží v Tuhani na „Nouzovce“.

Příchozí mohou opět vybírat z pestré nabídky zboží všeho druhu, stáří, použitelnosti i původu, včetně všech doprovodných akcí pro děti i dospělé, na které jste zvyklí. Ani tato burza se neobejde bez oblíbeného občerstvení u tuhaňských hasičů