Omezení autobusové dopravy

V souvislosti s pokračujícími opravami vad na kanalizaci v Košťálově bude v druhé etapě od zítřka, 19.dubna od 8:00 hodin ráno do neděle 22. dubna. do 20:00 hodin překopem úplně uzavřena silnice III. třídy č. 28310 přes Pohoří na Košťálov na křižovatce k lomu před mostem přes Olešku. Týká se to samozřejmě i všech linkových autobusů, které do konce týdne přes Stružinec, ani Pohoří neprojedou.

Pokud tedy využíváte autobusovou dopravu, doporučuji si zajistit náhradní dopravu, pokud cestujete autem, počítejte s časovou prodlevou na objíždění uzavírek.

 

Informace k pravidelnému jarnímu úklidu

Po dohodě s odpadovou fy. GWS poskytuje obec i letos na jaře našim občanům možnost BEZPLATNÉHO odložení všech svých objemných a nebezpečných odpadů z domácností, včetně všeho vysloužilého elektra na sběrném dvoře ve Stružinci. Tato bezplatná služba bude na SD k dispozici následující dvě soboty 21. a 28. dubna, vždy v době od 900 do 1300 hodin.

Navíc se poslední dubnovou sobotu 28. dubna uskuteční i mobilní svoz všech druhů odpadů známou formou rotujících kontejnerů po všech osmi tradičních sběrných místech, kde budete mít možnost v určený čas bezplatně odložit svůj odpad přímo do obsluhovaných kontejnerů. Ani letos se však nebudou přijímat odpady podnikatelské, spalitelné a kompostovatelné.

Časový harmonogram svozu je zveřejněn v aktualitách na obecním webu, ve všech obecních vývěskách i v Lomnických novinách

Věříme, že tuto možnost opět přivítáte a služeb místního SD i rotujících kontejnerů využijete.

 

Pozvánka na stružineckou kopanou

Po zimní přestávce se opět rozbíhá i jarní část mistrovských utkání okresního přeboru fotbalistů Semilska.

V sobotu 21. dubna přivítají naši hráči na domácím hřišti mužstvo TJ Sokol Bozkov „B“

Utkání začíná tradičně od 17.00 hodin a Výbor oddílu kopané zve všechny fanoušky a příznivce domácího týmu na toto úvodní jarní zápolení. Občerstvení v kiosku i v udírně bude samozřejmě zajištěno.

 

Pozvánka na burzu

Tuto neděli 22. dubna dopoledne pokračuje letošní seriál AUTO-MOTO TRHŮ a burzy spotřebního zboží v Tuhani na „Nouzovce“.

Všichni příchozí mohou vybírat z pestré nabídky zboží všeho druhu i stáří, včetně všech doprovodných akcí pro děti i dospělé, na které jste již zvyklí z proběhlých ročníků.

A samozřejmě nebude chybět ani oblíbené občerstvení u tuhaňských hasičů.