Informace k podzimnímu úklidu

Po dohodě s odpadovou fy. GWS poskytuje obec i letos na podzim našim občanům možnost BEZPLATNÉHO odložení všech svých objemných a nebezpečných odpadů z domácností, včetně všeho vysloužilého elektra na sběrném dvoře ve Stružinci. Tato bezplatná služba bude na SD k dispozici opět poslední dvě soboty v říjnu, to znamená v sobotu 21. a 28 října, v době od 900 do 1300 hodin.

Navíc se tuto sobotu 21. října dopoledne mezi 9. až 12 hodinou uskuteční mobilní svoz všech druhů odpadů známou formou rotujících kontejnerů po všech osmi tradičních sběrných místech : – na Pohoří u vrtu a u Dostálů, – ve Stružinci u rybníka, u školy a pod Hůrkou, – na Bezděčíně u kapličky a – v Tuhani u Tuhaňky a před bývalou fy. Krejto, kde budete mít možnost v určený čas bezplatně odložit svůj odpad přímo do obsluhovaných kontejnerů. Ani letos se však nebudou přijímat odpady podnikatelské, spalitelné a kompostovatelné.

Časový harmonogram svozu je zveřejněn ve všech obecních vývěskách, v aktualitách na obecním webu i v Lomnických novinách

Věříme, že tuto možnost opět přivítáte a služeb místního SD i rotujících kontejnerů využijete.

 

Pozvánka na neděli do Tuhaně

V neděli 22. října dopoledne pokračuje letošní seriál AUTO-MOTO TRHŮ a burzy spotřebního zboží v Tuhani na „Nouzovce“.

Příchozí mohou opět vybírat z pestré nabídky zboží všeho druhu, stáří, použitelnosti i původu, včetně všech doprovodných akcí pro děti i dospělé, na které jste zvyklí.

I tato burza bude nabízet oblíbené občerstvení u tuhaňských hasičů