Tuhaňský pohár

První červnový víkend měli tuhanští hasiči opravdu napilno. V sobotu 2. června totiž pořádali další ročník „Tuhaňského poháru“, na němž hostili 18 družstev mužů a 3 družstva žen, kteří přijeli zahájit letošní souboje o pohár OSH Semily. Úroveň zimní přípravy techniky i fyzických sil důkladně prověřil soutěžní požární útok na 3 terče, z nichž 2 jsou nástřikové. Dalším úskalím je pouze jednokolový průběh soutěže, kde se sebemenší zaváhání již nedá napravit. Své by o tom mohli vyprávět muži z týmu Bozkov „B“, kteří sice dokončili se třetím nejlepším časem dne, ale pro vypadnutý sací koš nemohl být pokus uznán. Snad se jim tedy podaří vše napravit v dalších z celkem 10-ti soutěžních vystoupení letošního ročníku. Každá soutěž musí však mít své vítěze i poražené. Závěrečné rozdělování prvních letošních bodů dopadlo mezi muži nejlépe pro loňského vítěze poháru – Ploužnice A, druhý skončil Bítouchov a třetí Libštát. Ostatní favorité (Želechy a Bozkov A) tentokrát lehce zaváhali. „Skorodomácí“ tým SDH Pohoří s 10-ti body za šestou příčku asi splnil očekávání, lehce za ním skončili tentokrát stružiňáci ziskem 5-ti bodů za 11 místo.

U žen šlo v první řadě o to dokončit útok, protože se zúčastnily pouze 3 týmy. To se podařilo všem, nejlépe však ženám z Bozkova. Druhé skončily Želechy  a bronzovou pozici získalo domácí družstvo Tuhaně.

Nebýt zranění prostředního proudaře z týmu Ploužnice B, proběhla by celá soutěž v klidu. Nebyl podán žádný protest a vše proběhlo tak jak proběhnout má. S fungující technikou a bez dlouhých časových prodlev.

Organizační, materiálové i lidské zajišťování této akce sice vychází z letitých zkušeností, každoročně si však vyžaduje veliké nasazení od všech členů i příznivců relativně malého spolku již ve velkém předstihu. Předpověď počasí sice slibovala chladnější den, deště ani přeháněk jsme se nakonec ale nedočkali a tak si do Tuhaně našlo cestu přes 120 vesměs spokojených diváků, kteří měli po celý den možnost bohatého občerstvení včetně pochutin z udírny, zkusit mohli i štěstí v tombole o hodnotné ceny. Škoda jen. že větší návštěvnosti bránil souběh s oblíbeným Dnem koně v Lomnici n. Pop., který upřednostnili především mladší rodiče s dětmi. I tak patří všem pořadatelům prvního dílu seriálu soubojů o pohár OSH Semily velké poděkování za propagaci a zviditelnění nejen samotné Tuhaně.

Rekonstrukce NN Královsko.

Po více jak roční projektové a povolovací přípravě se během měsíce května konečně rozeběhly práce na dlouho očekávané a urgované rekonstrukci nízkého napětí na dolním konci Stružince. Především obyvatelé „Královska“ za samoobsluhou již dlouhá léta postrádali řádné plnění dodávek elektřiny do svých domácností, kdy přenosové možnosti historického nadzemního vedení již dávno nesplňovaly dnešní nároky. Podpětí v síti při zvýšeném odběru klesalo na koncích rozvodů i pod 180 V. Tuto neutěšenou situaci by měla odstranit právě zmíněná rekonstrukce, kdy dožilé vedení nahradí nový rozvod závěsnými kabely patřičné dimenze včetně nových betonových podpěrných sloupů. Montážní práce, začínající na Staré cestě a cestě Nad chalupy a končící právě v Královsku, mají i své stinné stránky. Díky stávajícím holým vodičům se neobejde ani stavění nových sloupů bez bezpečnostního vypínání elektriky v celém úseku, který je navíc větší, než oblast prací. Toto časté místní přerušení dodávek proudu je sice nepříjemné a omezující pro naše občany, ale nutné pro zdárné dokončení díla, na jehož konci by mělo být zvýšení komfortu odběru elektrické energie. Proto se přimlouvám za shovívavost a trpělivost v dotčených domácnostech i firmách. Na oplátku se zde občané od obce dočkají i nového veřejného osvětlení, které zase o něco vylepší životní podmínky ve Stružinci.

Pozvánky

V pořadí druhou zábavu na letním parketu na Pohoří pořádá tentokrát MS Pavlenka a to v sobotu         23. června od 20-ti hodin. K tanci i poslechu zahraje rocková kapela Suffering Souls a pořadatelé se snažili kromě zajištění bohatého občerstvení pro všechny hladové i žíznivé návštěvníky objednat i příznivé počasí. K hojné návštěvě a příjemnému pobavení co nejsrdečněji zvou stružinečtí myslivci!!!

A následující sobotu 30.června bude letní parket na Pohoří dějištěm hned dvou akcí. Dopoledne od 10-ti hodin pořádá místní SDH tradičně hojně navštěvovaný DĚTSKÝ DEN, plný soutěží a her pro naše nejmenší o lákavé a nejen sladké ceny.

Dětské dopoledne v sobotním programu volně přejde od 14-ti hodin do hasičského klání v 7. ročníku soutěže „O Pohořský pohár“ v požárním sportu. Tradičně se poběží dva útoky, jeden z nad a druhý z podzemní nádrže, přičemž se oba sčítají. Tento způsob boje slibuje divácké napětí do samého závěru soutěže. Nejen pro dopolední rodičovský doprovod, ale po celý den bude zajištěno bohaté občerstvení ve stáncích i udírně.

K hojné účasti a příjemně stráveným chvílím na Pohoří Vás co nejsrdečněji zvou pohořští hasiči!!!

Blahopřání

V měsíci červnu oslavují svá významná životní jubilea pan Mašek Zdeněk,  paní Hrabová Miluše a pan Matouš Ladislav, všichni ze Stružince.       Srdečně blahopřejeme !