Dětský den a Pohořský pohár

Na poslední předprázdninovou sobotu připravili členové SDH Pohoří tradiční celodenní program v areálu tamního letního parketu.

Dopoledne od 10-ti hodin byly připraveny pro všechny příchozí děti v rámci Dětského dne nejrůznější soutěže, hry, dovednostní disciplíny a zajímavé kvízy přizpůsobené samozřejmě věku malých soutěžících. Novinkou letošního ročníku byl pro děti zapůjčený nafukovací skákací hrad.

Za hojného doprovodu rodičů se Dětského dne nakonec aktivně zúčastnilo 68 vesměs spokojených dětí ze širokého okolí.

Mnozí z návštěvníků dokonce dali přednost před sobotním domácím obědem připravenému občerstvení přímo ve stáncích a setrvali v areálu i na odpolední pokračování, které vyplnil od 14-ti hodin již 8. ročník divácky atraktivní hasičské soutěže  „O Pohořský pohár“ .

V kategorii mužů se zúčastnilo 7 týmů, ženské týmy reprezentovaly 2 družstva. Slušnost velí upřednostnit ve výsledkové listině něžné pohlaví, proto nejprve výsledky žen: na krásném druhém místě se umístilo družstvo ze Rváčova, vítězství tentokrát ukořistily ženy z Křečovic. V mužské kategorii 8.ročník soutěže plně ovládli domácí borci z Pohoří, jejichž dva týmy A a B obsadily první dvě místa, na „bedně“ je doplnili ještě muži z Košova. Na stružinecký tým zbylo „bramborové“ 4. místo, 5. v pořadí se umístili tuhaňští hasiči před muži z Holenic a Rváčova.

Tolik zpravodajská povinnost o výsledcích, daleko přínosnější je však pocit pospolitosti a příjemně stráveného odpoledne mezi kamarády hasiči v krásném prostředí pohořského parketu. Za přípravu a zajištění jak Dětského dne, tak odpolední soutěže, patří všem členům SDH Pohoří velký dík.

Hodnocení velmi úspěšného ročníku stružineckých fotbalistů – mistrovský titul v OP Semilska po dlouhých 32 letech

Bilance ročníku 2012/2013 v OP Semilska – muži

jaro 2013

Jaro začalo se zpožděním díky delší zimě a špatným terénům. Muselo se potom odehrát 14 utkání během osmi týdnů, což sebou přinášelo několik tzv. anglických týdnů, tzn. sobota – středa – sobota. Po podzimním půlmistrovi jsme se chtěli poprat o první příčku tabulky. Po několika remízách v úvodu jara došlo k dostihům s Mříčnou, odolali jsme a 3 kola před koncem jsme mohli za přispění Bělé zvednout ruce nad hlavu a získat titul v okrese po dlouhých 32 letech. Na jaře se scházel větší počet hráčů na tréninky, což mělo pozitivní dopad na mistrovská utkání, kde měl trenér Petr Vágenknecht z čeho vybrat. Na každý zápas se mu hlásilo 15 i více hráčů. V několika zápasech na jaře se přidalo i potřebné štěstí, výsledkem byl mistrovský titul pro žlutomodré barvy. Tady je několik statistických údajů z jarní části vítězného ročníku:

Jaro: Stružinec se v tabulce jara dělil společně se Mříčnou o 1. místo se 29  body: 8 výher, 5 remíz, 1 prohra při skóre: 37:18 .

Doma:  20 bodů,  8 – 6  – 2 – 0 při skóre: 26 : 11          Venku: 9 bodů, 6 –  2 – 3 – 1 při skóre: 11 : 7

Stružinec na jaře ztratil 13 bodů stejně jako druhá Mříčná. Mříčná vstřelila více branek, zatímco Stružinec měl pevnější obranu.

Celkem v ročníku – Doma: 13 – 9 – 3 – 1 = 30 b, skóre: 37:16     Venku: 13 – 7 – 4 – 2 = 25 b, skóre: 28: 18

Celková bilance: 26 – 16 – 7 – 3 = 55 b = 1. místo v OP Semilska po 32 letech

Střelci na jaře: Heřmanský 13, Votoček 8, Sehnoutek 3, Vágenknecht: 3, Ševců 2, Bláha O. 2, Bláha D. 1,  Vágner 1, Hloušek 1,  1 gól vlastní: Jaroš J. (Mříčná), 4 góly: 1x Heřmanský, hattrick: 1x Vágenknecht

Stružinecký Vláďa Martinec a Karel Hamáček si dali každý vlastní gól.

Celková střelecká tabulka: 1. Heřmanský 23 = nejlepší střelec OP, 2. Votoček 21, 3. Ševců 7, dále  Sehnoutek 6,  Vágenknecht a Vágner po 4,  Hloušek, Matěja, Bláha O. po 2,  Bláha D., Martinec po 1.

Naši hráči nasbírali v ročníku celkem 2 ČK a 44 ŽK,  Nejpilnějšími byli: Sehnoutek s 1 ČK a 6 ŽK a Hloušek s 1 ČK a 5 ŽK.

Nejvyšší výhra doma:  9:0 proti Kruhu            Nejvyšší výhra venku:  6:1 na Malé Skále

Nej vyšší prohra doma: 1:2 s Mírovou „B“     Nejvyšší prohra venku: 0:3 v Košťálově

Kuriozita: v zápase na Malé Skále: otočení skóre z 0:1 na 6:1 za 40 min. v 10 hráčích

ve dvou zápasech s tímto soupeřem během 17 dní vstřelil Stružinec 10 branek, o ně se postarali 2 kanonýři Heřmanský 6 góly a Votoček 4 góly.

V domácím zápase se Mříčnou Stružinec čtyřikrát v zápase prohrával, 0:1, 1:2, 2:3, 2:4 a nakonec dokázal dvěma brankami v závěru vyrovnat.

V celém ročníku se ve stružineckém dresu vystřídalo celkem  20 hráčů: Škopán,  Hůlek, Hamáček, Schreyer, Ševců, Vágner, Bláha O., Bláha D., Votoček, Merta, Vágenknecht, Hloušek, Heřmanský, Sehnoutek, Matěja, Martinec, Kašpar, Bajgar, Stránský, Drbohlav

Stružinec jako vítěz OP Semilska měl právo postupu do krajské soutěže I. B třídy – východ libereckého kraje. Této možnosti však nevyužil. Přihlásil se opět do OP na Semilsku. Důvody jsou finanční i výkonnostní. Byla teda oslovena druhá Mříčná, která I. B třídu neakceptovala a totéž udělala i třetí rezerva Mírové. Nakonec nikdo z okresu Semily do kraje nepostoupil.

Na závěr bych chtěl poděkovat hráčům za kvalitní výkony a dobrou reprezentaci obce, realizačnímu týmu za práci pro klub a fanouškům za podporu po celý ročník. Nyní čeká na hráče krátká letní přestávka a již v první polovině srpna se rozehraje nový ročník nejvyšší okresní soutěže.

Autor: Jiří Máka, vedoucí „A“ mužstva TJ Sokol Stružinec

Škola končí.

Letos se na prázdniny v naší škole těšilo celkem 17 školáků, kterým bychom chtěli i touto cestou popřát krásné léto, mnoho nových zážitků, pěkné počasí plné letního koupání a ostatních prázdninových radovánek. Taktéž přiměřenou dávku opatrnosti a zdraví bez úrazů. Prostě ať se po dvouměsíčním zaslouženém volnu vrací do školních lavic odpočatí, opálení, plni chuti do dalšího učení.

Pro obec budou však prázdniny opět činorodé a budova školy zdaleka neosiří. Ihned po přerušení provozu Mateřské školky začaly práce na rekonstrukci sociálek v MŠ, vynucené hygienickými předpisy při současné maximální naplněnosti kapacity MŠ. Spočívají ve výměně dožilých záchodků, doplnění 2 ks pisoárů, osazení nové sprchy a umyvadla. Takový zásah do nových vodovodních i odpadních vedení se neobejde bez výměny stávajících obkladů, které musí nahradit nové, vyšší a již veselejších odstínů. Celkové náklady jsou odhadnuty na téměř  70.000 Kč a důležité je vše stihnout i v době dovolených do opětovného zahájení provozu MŠ v pondělí 19. srpna. Doufáme, že hlavně naši nejmenší tuto investici přivítají a patřičně ocení.

Pozvánka :

MS Pavlenka Vás srdečně zve na pátek 19. července do areálu letního parketu na Pohoří, kde pořádá v pořadí druhou letošní letní zábavu. Od 20-ti hodin se zde prostřídají ve své hudební produkci pražské sesterské kapely – Aréna 88 a mladší Aréna rock Praha, které jsou v našem regionu méně známé, o to výraznější reference je ale předcházejí. O občerstvení po celý večer bude vzorně postaráno!

 

Blahopřání

V měsíci červenci oslavují svá významná životní jubilea paní Věra Kavanová z Tuhaně a páni Dufek Milan a Vondrák Oldřich, oba ze Stružince.       Srdečně blahopřejeme !