Volby do zastupitelstva obce
Ač se to může někomu zdát předčasné téma do prázdninového čísla LN, opak je pravdou. Harmonogram úkolů a lhůt vyplývajících ze zákona o volbách do zastupitelstev obcí je neúprosný. Termín registrace kandidátů 66 dní před konáním voleb určuje, že kandidátky je třeba podat nejpozději do úterý 5. srpna do 16. hodin na našem registračním úřadě (Měst. úřad Lomnice n. Pop.). Je tedy zřejmé, že času je poměrně málo, zvláště s přihlédnutím k probíhající době dovolených. Proto využívám i tohoto formátu k oslovení všech občanů, kterým není lhostejná budoucnost naší obce.
Abychom mohli dál samostatně fungovat, musíme si zvolit 7-mi členné zastupitelstvo. V naší obci lze stále předpokládat, že nebude kandidovat žádná politická strana a volit budeme podle nepsané tradice z jednotlivých nezávislých kandidátů, což považujeme za nejtransparentnější formu místních komunálních voleb, na kterou bychom rádi navázali. Na OÚ poskytneme všem potencionálním kandidátům všechny potřebné formuláře, stejně jako administrativní pomoc s vyplněním i zaregistrováním. Pokud byste nechtěli využít naší pomoci, jsou formuláře dostupné na webových stránkách našeho registračního úřadu (www.lomnicenadpopelkou.cz), nebo kraje (www.kraj-lbc.cz).
Věřím, že se spolu s Vámi podaří vytvořit kvalitní kandidátskou základnu, aby si naši voliči měli z koho vybírat.
Hurá na prázdniny!
Kde jsou školáci, tam je neustále živo. Kromě her a běžných činností v prostorách školy mohou děti vzpomínat na pestrou řadu akcí, které se v letošním školním roce uskutečnily. Jmenujme alespoň některé:
Hallowenské večerní putování, beseda o myslivosti a vánoční vycházka do lesa,návštěva kravína Rváčov a farmy na Kozákově, plavání, školní výlet do ZOO a na zámek Sychrov, mnohé děti se poprvé podívaly i na nedaleké skokanské lyžařské můstky u Lomnice n.Pop., velmi zajímavá byla také ukázka dovedností policejního psa nebo ukázka práce kovářů ve stružinecké dílně a mnohé další.
Jsme rádi, že i mnoho rodičů tráví volné chvíle se svými dětmi ve škole při společných rukodělných dílničkách.
V neposlední řadě jmenujme i účast rodičů na vyvrcholení práce školní družiny v etapové hře Putování za zvířátky . Každá aktivita naší školy je prezentována na vývěsní tabuli před školou i na webových stránkách školy.
Koncem školního roku jsme se rozloučili s žáky, kteří odcházejí do 5.tř. lomnické školy: N. Havrdová, A. Kočová, M. Jórová, A. Kašpar, M. Váňa, P. Petráčková a D. Strnad.
Přejeme jim mnoho úspěchů !!
Závěrem bychom rádi poděkovali rodičům a zřizovateli za velmi dobrou spolupráci a všem přejeme hezké prožití letních dnů.
Připravila Zdeňka Kozáková, ředitelka

Stružinečtí fotbalisté obhájili mistra okresu
V minulém čísle LN proběhla ve sportovní rubrice předběžná zpráva o možné obhajobě okresního mistrovského titulu fotbalisty Sokola Stružinec. Dnes je již tato „možnost“ faktem a tak mi dovolte krátké ohlédnutí za úspěšnou sezónou našich hráčů:
Po loňském mistrovi čekala naše hráče ještě větší výzva. Obhájit titul. Bývá to o to těžší, že se na vás soupeři víc chystají, chtějí se vytáhnout proti favoritovi. Myslím, že stružinečtí zvládli svoji roli obhájce velmi dobře.
Podzimní sezóna 2013 ročníku 2013/2014 začala na Semilsku hodně brzy, o prvním srpnovém víkendu, aby se předešlo hraní zápasů v nepříznivých klimatických podmínkách na konci podzimu. Náš tým opustil po 10 letech účinkování brankář Jirka Hůlek, který se vrátil zpátky do Tatobit. Dále se náš tým musel obejít bez gólových příspěvků Lukáše Heřmanského, loňského nejlepšího střelce OP Semilska, který odešel hostovat na půl roku do Lomnice n. Pop. Místo něho k nám byl na půl roku zapůjčen Martin Láska. V průběhu podzimu ukončil hostování v našem dresu Libor Kašpar a vrátil se do Lomnice. Důležité pro náš tým bylo prodloužení hostování Ševců, Martince, Matěji a Sehnoutka. Ze Semil k nám přišel na hostování Jakub Kohout, nadějný gólman, jenž umí hrát i v útoku. V závěrečných zápasech podzimu posílil náš celek Lukáš Stránský z Lomnice n. Pop.
Úvodní dva zápasy poznamenalo období dovolených, prohra 0:1 v Roztokách a doma 0:2 s posíleným béčkem Lomnice. Následovala však vítězná šňůra 9 zápasů bez ztráty bodu. I díky ní se mužstvo postupně dostalo před letos velmi dobrý Libštát. Jelikož plánovaná předehrávka jarního kola v Nové Vsi v neděli 3. 11. 2013 byla díky nepřízni počasí odložena na jaro 2014, celková bilance podzimu byla následující: 13 zápasů, 9 výher, 0 remíz, 4 prohry = 27 bodů, skóre: 48:17 = 1. místo v OP Semilska – půlmistr.
Stružinec na podzim ztratil 12 bodů. Vstřelil nejvíce branek a zároveň se může pyšnit nejlepší obranou v OP Semilska. Nejlepší střelci na podzim: Votoček 17, Vágenknecht 8, Ševců 5, Láska M. 4.
Jarní sezóna začala o víkendu 29. a 30. března 2014. Pro náš tým začala o týden déle, jelikož se zúčastnil tradičního soustředění v Harrachově. Na úvod se Stružinci podařilo zvítězit 2:1 na půdě bozkovské rezervy, když o svém vítězství rozhodli v samém závěru. Stružinečtí na jaře natáhli sérii zápasů bez prohry na 10 zápasů. Nejdůležitější pro celkové umístění byly 2 výhry na půdě dvou největších konkurentů v boji o 1. místo, v Libštátu a v Bělé. Tahounem mužstva byl opět Kuba Votoček, jenž zatížil konta svých soupeřů 29 brankami a stal se nejlepším střelcem celého okresu. Zdatně mu sekundoval kanonýr Bělé, Vláďa Kalenda. Kuba se ovšem 4 kola před koncem vykartoval a musel nuceně „na lavičku“, což velmi oslabilo náš tým. Stružinečtí hráči předváděli důrazný fotbal, hlavně na hřištích soupeřů. V několika případech však neunesli atmosféru vypjatých zápasů, hlavně v Libštátě (vyloučení Matějky a Ševců a zranění Hamáčka) a ve Mříčné (vyloučení Matěji a Votočka). Tím jsme se stali nejtrestanějším týmem OP. I přes oslabení kádru v závěrečných 3 kolech se s tím hráči vypořádali velmi dobře a překvapivým vítězstvím v Lomnici proti posílenému béčku 8 hráči z áčka s výsledkem 3:2 získali kolo před koncem titul okresního přeborníka. Celková bilance jara byla následující:
13 zápasů: 9 výher, 3 remízy, 1 prohra při skóre: 31:15 = v tabulce jara 1. místo se 30 body
Stružinec na jaře ztratil 9 bodů, byl druhý ve střelbě branek (za Bělou) a zároveň měl 2. nejlepší obranu (za Libštátem). Nejlepší střelci na jaře: Votoček 12, Matěja 5, Ševců 3.
Jakub Votoček se stal se 29 trefami králem střelců okresu Semily
V celém uplynulém ročníku se ve stružineckém dresu vystřídalo celkem 20 hráčů:
Škopán, Kohout, Hamáček, Schreyer, Ševců, Vágner, Bláha O., Bláha D., Votoček, Merta, Vágenknecht, Hloušek, Láska M., Sehnoutek, Matěja, Martinec, Kašpar, Bajgar, Stránský P., Stránský L.

Stružinec jako jediný celek historie obhájil titul v OP Semilska. Postup do I. B třídy stejně jako loni neakceptoval. Důvody pro toto rozhodnutí jsou zřejmě všude podobné, neboť stejně se zachovali i další, potencionálně i ekonomicky silnější týmy až do 4. místa tabulky. Přejeme další úspěchy stružinecké kopané.
Připravil: Jiří Máka, vedoucí „A“ mužstva

Pozvánka na hasičskou zábavu
v sobotu 19.7.2014 pořádá SDH Pohoří tradiční zábavu na letním parketu na Pohoří. K tanci, poslechu, nebo jen pro příjemnou atmosféru večer zahraje osvědčená rocková kapela Realita Rock.

Blahopřání
V měsíci červenci slaví svá významná životní jubilea paní Božena Pecová, Lidmila Rokošová a pan Miloslav Hásek, Lubomír Srna, Lubomír Cerman a Jan Borůvka, všichni ze Stružince a pan Otakar Hašek z Pohoří
Srdečně blahopřejeme!