Spolkové dění

S příchodem jarních, teplejších a delších dní se obecně aktivita lidí začíná stupňovat a místní spolky SDH Pohoří a MS Pavlenka nejsou výjimkou. K zajištění jejich spolufinancování slouží nemalou měrou pořádání vyhlášených letních zábav na letním parketu na Pohoří. Pro každého pořadatele takovýchto akcí je nejdůležitějším prvkem úspěchu a návštěvnosti vedle počasí i vhodný „sólotermín“, který by nekolidoval s termíny konkurenčních zábav v okolí. A jelikož zde platí jednoduché, ale i spravedlivé pravidlo – kdo dřív příjde, ten dřív mele – využívám místního periodika a jménem zmíněných spolků zveřejňuji závazné termíny letošních letních zábav na Pohoří : 26. května,  23. června, 21. července a konečně 25. srpna. Snad tato informace bude přínosná pro všechny, kteří ještě budou rozhodovat o čase pořádání akcí vlastních.

Dalším, jarem probuzeným spolkem je Sokol Stružinec a jeho oddíl kopané. Po vydatné zimní nadílce a tuhých mrazech se opět otevírá opona mistrovských utkání okresního přeboru mužů.  Na rozdíl od předešlých diktuje však termíny zápasů rozlosování z okresního fotbalového svazu. Tento diktát přiřkl zahájení jarní části okresního přeboru mužů již na sobotu 7. dubna domácím zápasem se soupeřem ze Zálesní Lhoty. Aby se vše potřebné stačilo po zimě připravit, měli hráči i funkcionáři poslední březnové sobotní odpoledne vyplněné spoustou práce. Velký jarní úklid absolvovalo celé zázemí v kabinách, kiosku a udírně, rozmístit bylo zapotřebí zazimované lavičky, upravit díky opravě odpadu ze septiku na podzim překopané parkoviště a část oplocení, překontrolovat a upravit hrací plochu a hraniční lajnovací body, branky, střídačky, zkrátka probudit celý areál do nové sezóny.

Pro aktivní hráče však zimní měsíce nebyli žádným pravým spánkem. Zimní přestávka byla v našem týmu vyplněna hned 3 fázemi: od nového roku to byly tréninky 2x týdně, první tři březnové soboty hráčům již zpestřily přátelská přípravná utkání hraná na „umělkách“ v Nové Pace a Železném brodě a na závěr tradiční 5ti denní soustředěním v Harrachově. Funkcionáři oddílu kopané věří, že vynaložené úsilí i finance v přípravě zúročí naši hráči právě při jarních mistrovských utkáních a postupem v tabulce směrem vzhůru. Všechny příznivce stružineckého fotbalu tímto zveme na jarní domácí utkání přesvědčit se na vlastní oči o kvalitě zimní přípravy. Celé rozlosování fotbalového jara a další informace o klubu je k nalezení také na webových stránkách oddílu – www.struzineckyfotbal.cz

Místní poplatky obci

S dostatečným předstihem upozorňujeme občany, že splatnost poplatků (pes, odpady) je i letos do konce května. Výše poplatku dle OZV obce je stanovena za prvního psa na 150.- Kč a každého dalšího na 200.-Kč, za odpady na 400.- Kč na obyvatele (rekreační objekt) a rok. Na základě těchto OZV a nového daňového řádu může obecní úřad jako správce poplatků zvýšit tento až na trojnásobek v případě, že nebude zaplacen včas.

Zároveň upozorňujeme na termín  dalšího odečtu spotřebované vody na konci dubna. Do této doby by měli mít všichni odběratelé uhrazeno vodné z podzimního odečtu k zamezení kumulace plateb.

Pozvánka na besedu

Zastupitelstvo obce zve občany na tradiční jarní besedu, která se uskuteční ve čtvrtek 26. dubna od 18 hod. v sále tělocvičny. Na programu budou tradičně informace o hospodaření obce v loňském roce, seznámení s rozpočtem a akcemi plánovanými na letošní rok. Na závěr zbyde jistě prostor pro aktuální diskusi.

Pozvánka do divadla

V neděli 29. dubna sehrají osvědčení ochotníci z Přepeř v obecní tělocvičně ve Stružinci další svoje nastudované divadelní představení o 5ti obrazech Česká polka. Vstupné je 70,-Kč a začátek v 1800 hod. Přijďte se podívat!

Pálení čarodějnic

TJ Sokol Stružinec zve touto cestou děti i dospělé na tradiční „pálení čarodějnic“, které letos vychází na pondělí. Věřím, že ani letos nikomu nebude chybět každoroční výborné občerstvení z udírny i ostatní pochoutky, včetně studených a teplých nápojů. Začátek je v 19 hod, k zapálení ohně dojde po soumraku cca 19.30 hod.

Blahopřání

V dubnu oslaví svá významná životní jubileum pan Pospíšil Jiří a paní Kudrnáčová Libuše, oba ze Stružince. Srdečně blahopřejeme!

Drobné připomenutí našim spoluobčanům – tuto rubriku Blahopřání naplňují jen ti naši občané, kteří v daném měsíci slaví kulaté nebo půlkulaté narozeniny a to od 65 let výše, tedy nikoliv všichni oslavenci.