Prázdniny končí.

Do zářijového vydání neodmyslitelně patří alespoň krátký pohled do naší školy. Po poprázdninovém odchodu 10 našich školáků do 5. třídy do lomnické školy, posílilo osazenstvo v lavicích začínající nový školní rok ve Stružinci celkem 7 prvňáčků: Hrubý Tadeáš, Macháček Ondřej, Novotný Lukáš, dvojčata Stránských – Mikuláš a Ondřej a dvojčata Vágenknechtových – Martin a Michal. Spolu se 2 druháky, 5 třeťáky a 4 čtvrťáky tvoří kolektiv naší školy celkem 18 žáků.

 

Nejen pro prvňáčky, ale i pro jednoho „dospěláka“ bylo 3. září premiérovým dnem v naší škole. Paní učitelku Vitulovou, která krátkodobě do prázdnin vypomáhala po odchodu paní učitelky Fajxové na mateřskou dovolenou, nahradila od září paní učitelka Renata Fialová, která k nám přešla ze ZŠ ve Slané.

Ale vraťme se ke slavnostnímu zahájení nového školního roku. Po přivítání všech školáků paní ředitelkou se i prvňáčkové jednotlivě představili svým novým spolužákům a převzali si několik upomínkových drobností. Před tím, než děti ve slavnostní chvíli zachytila svým profesionálním objektivem paní fotografka Markéta Horká, aby jim připomínal dnešní významný den, sehrála dětem nová paní učitelka Fialová se svojí kamarádkou Pavlínou Kordovou pravou „námořnickou“ pohádku „O velrybě a pruhovaném tričku“. V inscenované honbě za velrybou s jejím ukradeným pruhovaným trikem obepluje hlavní hrdinka pohádky celý svět a během této plavby měli děti podle fotografií poznávat typická zvířata pro jednotlivé kontinenty. Obě strany představení – aktérky i malí diváci se svého úkolu zhostily na první letošní velkou jedničku a sklidily zasloužený potlesk přítomných dětí, hostů i rodičů. Na prahu nového školního roku popřejme všem našim malým „studentům“ i jejich rodičům mnoho trpělivosti a úspěchů při prvních krůčcích na dlouhé cestě sebevzdělávání, ale hlavně pocit radosti z nově nabytých vědomostí a poznávání.

 

 

Prázdniny skončily i v MŠ a my jsme již s netrpělivostí očekávali návrat našich dětiček do mateřské školky, abychom mohli společně zahájit nový školní rok plný výletů, zábavy a nových poznatků. V září si již tradičně užijeme „Podzimní slavnost“ na školní zahradě. Přivítali jsme nové děti, které čeká seznámení se školkou i novými kamarády.

Pokud máte zájem přihlásit Vaše dítko do školky, přijďte se k nám podívat. Máme ještě volná místa i pro děti mladší 3 let.

Markéta Fišarová, MŠ Stružinec

 

Poslední táborák.

Členové TJ Sokol Stružinec ani letos neporušili letitou tradici a pro naše děti a jejich rodiče připravili na poslední prázdninovou sobotu, 1. září, podvečerní program v areálu fotbalového hřiště. Bohužel i přes teplý a slunečný konec srpna si celodenní déšť vybral svůj čas právě v tento den. S ohledem na silnou nepřízeň počasí a zdraví našich dětí byli organizátoři nuceni odložit celou akci na následující pátek 7. září. To už se počasí výrazně udobřilo a připravený program mohl proběhnout. Pro shromážděné děti byl nejprve na hrací ploše připraven okruh šesti stanovišť, naplněných inovovanými herními, vědomostními i sportovními úkoly (přizpůsobenými vždy variantně věku děcka) a bylo na uvážení každého z nich, zda jej absolvuje pouze jednou, nebo až maximálně čtyřikrát. Za každé úspěšně dokončené kolo pak byly děti odměněny balíčkem sladkostí. S ubývajícím světlem pak všichni netrpělivě očekávaly přelet letadla, ze kterého se nakonec na celou hrací plochu snášelo slíbené překvapení. Po sesbírání sladké „nebeské“ nadílky se již dostatečně sešeřilo, aby mohl být zapálen Poslední táborový oheň, symbol definitivně skončených prázdnin. Všichni příchozí si mohli pochutnat na osvědčené nabídce občerstvení z kiosku, udírny i stánku s bramborovými pochutinami. Věřím, že si jak děti, tak dospělí užili již tradiční setkání se svými vrstevníky, známými a přáteli v přívětivém prostředí.

Blahopřání

V měsíci září oslavují svá významná životní jubilea paní Dana Kovářová pan Jaromír Stehlík z Tuhaně                                   a paní Jiřina Kočová, Bohumila Jandová a Eva Morávková ze Stružince.

Srdečně blahopřejeme !