Veřejná sbírka na ZVON

Na začátku března byla vyhlášena veřejná sbírka „NÁVRAT ZVONU DO STRUŽINCE“.

Pro tyto potřeby obec zřídila zvláštní účet a pokladničku. Termín sbírky byl stanoven od 1. 3. do 31. 7. 2020. Po tuto dobu mohli občané přispívat jakoukoliv částkou a podílet se na zhotovení zvonu. Díky této veřejné sbírce a ochotě občanů se nám podařilo vybrat částku na účet 116 634 Kč a v pokladničce 18 908 Kč. Celkem se tedy nashromáždilo krásných 135 542 Kč, což představuje 94% samotné ceny zvonu (143 748 Kč)

Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem těm, kteří se na této sbírce podíleli bez ohledu na výši vložené částky.

Zvon byl slavnostně zavěšen v naší krásně zrekonstruované zvoničce 31. 5. 2020

Tento den proběhlo i první slavnostní zvonění a naší obcí se nesl mohutný tón zvonu, který utichl již před 78 lety. Tento den byl vybrán i proto, že tomu bylo přesně 98 let, kdy byl v naší zvoničce zavěšen poslední zvon.

Nyní se zvuk zvonu, který zkrášluje naší obec, ozývá každou neděli přesně ve dvanáct hodin.

 

 

Ohlédnutí za akcemi v obci

O prázdninách a to 18. července proběhla další taneční zábava na letním parketu na Pohoří, kterou pořádali společně dobrovolní hasiči Pohoří a myslivecké sdružení Pavlenka. Díky teplému počasí a velké návštěvnosti se celá akce velice povedla.

 

 

Srpnové akce v obci

Kromě všemi oblíbené tradiční Auto – Moto – Trhy v Tuhani na Nouzovce, které jsou naplánovány na neděli 16 a 30 srpna.

Proběhne 22. srpna na letním parketu na Pohoří, poslední taneční zábava, kterou pořádá Myslivecké sdružení Pavlenka a zahraje zde kapela BRUTUS. Zahájení čtyřhodinové jízdy této bigbítové kapely začíná ve 20:30 hod.

Další akce proběhnou v areálu stružineckého hřiště, a to již následující víkend. V sobotu 29. srpna vás spolek TJ Sokol Stružinec tímto srdečně zve děti i dospělé na „Ukončení prázdnin 2020“. Se soumrakem pak bude zapálen tradiční poslední prázdninový táborák.

Hned v neděli 30. srpna zde máme pozvání na Stružineckou kopanou, ve které se naši fotbalisté utkají letos poprvé na domácí půdě proti Sokol Roztoky a 12. září proti Poniklé v podzimní části Okresního přeboru.

Tímto bychom vás všechny chtěli na tyto připravované akce pozvat.

 

 

 

Blahopřání

    V měsíci srpen slaví své významné životní jubileum paní Hana Pičmanová, Helena Bártová ze Stružince a paní Dagmar Sudková a Helena Hlavová z Tuhaně. Srdečně všem blahopřejeme!