Prázdniny v obci

 

Prázdniny jsou v plném proudu a každý je tráví po svém, tak jak nejlépe umí. Bohužel pro většinu obcí stejně tak jako pro tu naši to nic významného neznamená, jelikož akce a úkoly, které máme rozjednány, nepočkají a tak i v těchto teplých měsících zde na úřadu jsme tu pro vás a řešíme různé malé i velké problémy.

V současné době se Česká republika zabývá suchem a nedostatkem vody. Tento problém se přímo netýká nás ve Stružinci a na Pohoří, jelikož jsme zatím nemuseli dělat žádné omezení ohledně regulace, ale to se vše může změnit a můžeme se dostat do stejných problémů jako všude jinde. Situaci s nedostatkem vody řešíme hlavně v restauraci Tuhaňka a díky proutkaři, který nám vodu našel, připravujeme vytvořit nový vrt a napojit jej na restauraci. Tím bychom měli předejít problémům z loňska, kdy se voda musela dovážet, aby restaurace mohla vůbec fungovat. Jsem rád, že to takto vnímají i ostatní v okolí, jelikož vesnice bez hospody přeci není vesnice J

Proto toto beru jako zásadní věc, kterou se musíme intenzivně zabývat a eventuálně dělat všechno pro to, abychom tomuto problému předešli.

V červnu ZO schválilo spolupráci s firmou Elektro OAZA na pasportizaci veřejného osvětlení a dodání nových LED světel, která nám firma Rydval – Elektro vymění za již dosluhující stará světla. Tato akce by se měla uskutečnit v měsíci říjen.

V červenci se nám podařilo uskutečnit na našich hřbitovech na Pohoří i v Tuhani několik úprav a tím vice tyto místa zvelebit. Na Pohoří jsme nechali osázet zelení vstup na hřbitov, kde se dříve nacházeli túje. V Tuhani jsme nechali prořezat túje a další keře, které již byly poměrně přerostlé a prorůstaly i mezi hroby. Tyto kroky nejsou poslední, které chceme ještě dělat, a věřím tomu, že občané, kteří tato místa navštěvují, to ocení.

Jedna z věcí, která mě dost trápí, a bojuji s ní každý den, jsou odpadky. Myslím si, že obec vynakládá dostatek financí, ale i sil k tomu, aby se po obci neválely odpadky. Proto nedokáži pochopit lhostejnost některých občanů, že nemohou udělat pár kroků navíc, aby např. krabičku od cigaret vhodili do odpadkového koše, než pohodili na zem do trávy. Nebo u kontejnerů na papír a plast, kde se pomalu už stává tradicí, že po víkendu musíme neustále uklízet odpad, který tam nepatří a přitom by stačilo, odvést ho do sběrného dvora, který naše obec má a je přístupný každou sobotu od 9:00 hod. do 11:00 hod. Ale abych nebyl stále jen negativní, tak musím konstatovat, že si velice vážím všech těch, kteří nově nainstalované odpadkové koše využívají, a není jim lhostejné, jak to v naší obci vypadá a těch je naštěstí většina.

Závěrem bych chtěl všem popřát i v druhé půlce prázdnin krásné počasí a co nejmíň starostí a doufám, že se budeme moci potkat na nějaké té akci, které se v nejbližší době uskuteční.

 

 

Srpnové akce v obci

Rádi bychom vás pozvali 24.8.2019 do Tuhaně na další sousedské posezení, které pořádá sbor dobrovolných hasičů v Tuhani na letním parketu vedle restaurace Tuhaňka od 13:30 hod.

Jako další akce, na kterou bychom vás také pozvali, bude na letním parketu na Pohoří v letošním roce již třetí taneční zábavu, která proběhne 24. srpna od 20:00 hod. Tuto akci pořádá Myslivecké sdružení Pavlenka a zahrají zde kapela Těla a stálý host – SUFFERING SOULS.

Další pozvání je na tradiční Auto – Moto – Trhy v Tuhani na Nouzovce, které jsou naplánovány na neděli 25. srpna a 8. září.

Dále zde máme pozvání na Stružineckou kopanou, ve které se naši fotbalisté utkají 25. srpna na domácí půdě proti SK Mírové a 7. září proti SK Jilemnici v podzimní části Okresního přeboru.

TJ Sokol tímto srdečně zve děti i dospělé na „Ukončení prázdnin 2019“, které proběhne v sobotu 31.8.2019 v areálu stružineckého hřiště a bude plné zábavy a soutěží. Se soumrakem pak bude zapálen tradiční poslední prázdninový táborák.

Tímto bychom vás všechny chtěli na tyto akce pozvat.

 

 

Blahopřání

V měsíci srpen oslaví své významné životní jubileum paní Františka Loutchanová ze Stružince. Srdečně blahopřejeme!