Konec prázdnin

 

Prázdniny jsou již za námi a děti se vrátily zpět do školních lavic, kde je jako každý rok přivítalo vedení obce a dvěma prvňáčkům dalo drobný dárek a všem popřálo spoustu úspěchů v novém školním roce.

Ovšem než se nám děti vrátily do škol, uspořádal TJ Sokol Stružinec poslední srpnovou sobotu, tak jako každý rok tradiční loučení s prázdninami, kde pro děti na fotbalovém hřišti připravili hráči spoustu soutěží. Po splnění úkolů byly děti odměněny sladkou odměnou.

Díky krásnému počasí, které bylo na tento den objednáno, jsme se mohli těšit hojné účasti dětí nejen od nás ze Stružince, ale i z Lomnice nad Popelkou a dalších okolních obcí.

Jako překvapení pro děti byl přelet letadla nad fotbalovým hřištěm a shození dalších sladkých pochutin, což se dětem velice líbilo.

V podvečerních hodinách došlo k zapálení táboráku. Pořadatelé se po celou dobu nejen o malé, ale i o dospělý doprovod, vzorně starali v kiosku i v udírně, kde bylo možno zakoupit kromě pití a uzeniny i navíc hranolky a bramboráčky, které jsou u těch nejmenších nejvíce oblíbené. Celé akci vládla klidná a pohodová atmosféra, která přispěla k tak již dobře připravenému a povedenému rozloučení s prázdninami.

O týden dříve uspořádali tuhaňští hasiči pro širokou veřejnost, za přispění paní hospodské z restaurace Tuhaňka a dalších občanů Tuhaně, již druhé sousedské posezení na letním parketu v Tuhani. Krom krásného počasí se celá akce nesla v příjemné atmosféře, což bylo znát již při příchodu a počtu návštěvníků, kteří se této akce zúčastnili.

Po celou dobu konání sousedského posezení se veškeré jídlo a pití podávalo zcela zdarma, což všemu dodávalo krásu v onen sluneční den.

Sice už po prázdninách, ale i tak si na sobotu 7.9.2019 připravili členové SDH Pohoří za finanční podpory obce Stružinec a sdružení MAS Brána do Českého ráje, o.s. pro děti nejen naší obce noční hru. Akce začínala v 19,00 hod, při čekání na tmu si děti za pomoci našich členů a rodičů mohli čas zkrátit výrobou vlastního mýdla nebo výrobky z papíru. Nachystáno bylo i již tradiční občerstvení pro malé i velké návštěvníky.

Po setmění dostal každý malý účastník baterku a postupně byly děti posílány na vyznačenou stezku. Na vyznačené trase měli několik zastavení drobnými úkoly. Na konci asi kilometrové trasy na ně čekala truhla se zaslouženou odměnou.

Akce, i když odpolední počasí nebylo úplně příznivé, se zúčastnilo více jak tři desítky dětí.

Všem, kteří tyto poměrně organizačně náročné akce připravují, patří velký dík a doufám, že v tomto budou i nadále pokračovat.

 

 

 

 

Zářijové akce v obci

Přijměte pozvání na tradiční Auto – Moto – Trhy v Tuhani na Nouzovce, které jsou naplánovány na neděli 22. září a 6. října.

Dále zde máme pozvání na stružineckou kopanou, ve kterém se naši fotbalisté utkají 21. září proti Sokol Horní Branná B a 28. září proti Sokol Nová Ves na domácí půdě podzimní části Okresního přeboru. Poslední domácí utkání v podzimní části, sehrají naši fotbalisté proti TJ Ponikla 12. října. Jako poslední pozvání je až na neděli 13. října, kdy SDH Stružinec bude pořádat další ročník pouštění draků.

 

 

Blahopřání

V měsíci září slaví své významné životní jubileum paní Paličová Ivana a Matoušová Lidmila ze Stružince a paní Vrkoslavová Marie a pan Máka Bohuslav z Tuhaně. Všem jubilantům srdečně blahopřejeme!