Výstava hub

Ve dnech 20. a 21. září uspořádali lomničtí mykologové v zasedací místnosti OÚ letos jedinou výstavu hub. Důvodem je to, že letošní rok je pro houbaře ještě horší než ten loňský. Od půlky července nepršelo a navíc vše vysušoval neustálý vítr. I přesto se podařilo vystavit 135 druhů hub, což je o 29 druhů víc než loni. Nechyběla zde smrtelně jedovatá muchomůrka  zelená, ale na druhé straně zde byla vystavena nejvzácnější muchomůrka šiškovitá, která je jedlá. I členové mykologického klubu ji viděli poprvé v životě. Exemplář jim věnovali kolegové z Velkých Hamrů, kteří měli výstavu současně a tyto vzácné houby našli dvě. Výstavu shlédla téměř stovka návštěvníků. Lomnickým mykologům pod vedením manželů Pravcových ze Stružince za jejich úsilí patří poděkování a přání, aby už konečně ta příští sezona byla lepší pro všechny houbaře.

IV. Stružinecká drakiáda

Společné pouštění draků ve Stružinci na Stránsku „u lipky“ se stalo již tradicí. Letos ho stružinečtí draci uspořádali v neděli 11. října. Vítr byl dobrý, ale počasí absolutně nepřálo; zima a časté srážky se odrazily i v návštěvnosti. Přesto se zde prostřídalo více jak 30 dětí s doprovodem. Na nebi se vznášelo i okolo dvaceti draků. K vidění byly všelijaké výtvory, malí i velcí draci a také tažní draci (kity). Dračí přehlídka neměla vyloženého vítěze, ale malou odměnu si odnesly všechny zúčastněné děti. Občerstvení po celou dobu trvání bylo zajištěno a všem pořádajícím patří poděkování a také obdiv, že v tomto počasí vydrželi. Příslib, že takovéto akce budeme nadále rádi podporovat si myslím, že mohu také dát.

Blahopřání

V říjnu oslavili své významné životní jubileum pánové Miroslav Mňuk z Pohoří a Arnošt Hlava z Tuhaně. Oběma jubilantům srdečně blahopřejeme.