Výstava květin

Ve dnech 18. – 20. července uspořádala MO zahrádkářů velice zdařilou výstavu květin a keramiky z chráněné dílny v Nové Pace. Prostory obecního úřadu zaplnily a až omamně provoněly nádherné výpěstky lilií různých barev a velikostí, které doplnily balkónové a ostatní květiny. Velký úspěch sklidily keramické výrobky invalidů. Pořadatelé zřídili prodej přebytků, který byl hojně využit. Expozice byla velice vkusně naaranžována a shlédlo ji téměř tři sta návštěvníků. Bylo to méně než v loňském roce, ale vzhledem k ošklivému počasí můžou být zahrádkáři spokojeni.

Trochu však zamrzí, že přišlo málo místních a ani někteří členové MO nepřišli zhodnotit snahu svých kolegů. O to více byla potěšující návštěva přespolních z široka daleka, přijeli i kolegové z Přepeř u Dolního Bousova a přítel Chlum předseda ÚR ČZS v Semilech. Všem aktérům patří veliký obdiv a poděkování, protože prostory OÚ nejsou zrovna bezbariérové a vynosit a snosit veškerý vystavovaný materiál po schodech dá opravdu zabrat.

Pozvánka na poslední prázdninový táborák a pobavu

V sobotu 29.8. bude na hřišti podpálen poslední prázdninový oheň. Začátek je cca v 1900 hodin a pořadatelé TJ Sokol a oddíl kopané připravili přelet letadla „nad kukaččím hnízdem“, z kterého budou shozeny dobroty pro děti. K tanci a poslechu zahraje Pavel Pěnička, dospělácké vstupné bude slosovatelné a nebude chybět tradičně výborné občerstvení. Tomu všemu bude předcházet mistrovské utkání našich mužů, kdy na domácím hřišti přivítají Libštát. Začátek je v 1700 hodin a na obě akce Vás srdečně zvou pořadatelé.

Pálení rostlinných zbytků

Chtěl bych se zde zmínit o bezohlednosti některých spoluobčanů, kteří jsou schopni zamořit a zakouřit široké okolí. V naší obci není vyhláškou zakázáno pálení suchých rostlinných zbytků, roští, větví apod., ale každý, kdo tak činí, by si měl uvědomit, že je nepřípustné nadměrně obtěžovat okolí a sousedy kouřem a zápachem. Už opravdu nevím, co si myslet o lidech, kteří jsou schopni podpálit v takovýchto vedrech nedoschlé seno a zamořit všechny okolo tak, že nemůžou ani vyvětrat, usušit prádlo apod. Nejhorší jsou ti, kteří pálí v noci a myslí si, že to nikdo neuvidí, ale vždyť v tomto počasí lze pouze večer účinně vyvětrat. IQ těchto lidí lze opravdu srovnat, jak se říká, s tou houpací hračkou pro děti. To musíme mít na všechno vyhlášky, zákazy, příkazy apod., abychom věděli, jak se chovat. Spoluobčané, o kterých je řeč, používejte prosím mozek a čiňte tak, aby Vaši sousedé netrpěli Vaší bezohledností. Po vydání vyhlášky bude problém opéct i buřty klasickým způsobem.